Ημερίδα αθλητισμού 2024 logo
2023-2024 Αθλητικές Δράσεις Ανακοινώσεις Μαθητές Σύλλογος Γονέων και Κηδεμόνων

ΑΘΛΗΤΙΚΗ ΗΜΕΡΙΔΑ: Γνωριμία μαθητών με 5 αθλήματα (25/04/2024)

Την Πέμπτη, 25 Απριλίου 2024, πραγματοποιήθηκε στους χώρους του 3ου Γυμνασίου Καλαμάτας αθλητική ημερίδα κατά την οποία διακεκριμένοι προπονητές και αθλητές παρουσίασαν στους μαθητές του σχολείου μας πέντε αθλήματα: αντισφαίριση, μπριτζ, πάντελ, τάε κβον ντο και τζούντο. Οι μαθητές είχαν την ευκαιρία να ακούσουν πληροφορίες από καταρτισμένους εκπροσώπους για τα συγκεκριμένα αθλήματα, να παρακολουθήσουν σχετικές επιδείξεις από πολυμελείς ομάδες νέων αθλητών και σε κάποια από αυτά να δοκιμάσουν τις επιδόσεις τους.

Η ημερίδα έγινε με πρωτοβουλία του Συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων του 3ου Γυμνασίου Καλαμάτας. Ο συντονισμός των δράσεων κατά τη διάρκεια της ημερίδας έγινε από τον εκπαιδευτικό Φυσικής Αγωγής κ. Κωνσταντίνο Γεωργιόπουλο. Παρακάτω παρουσιάζονται σύντομα τα αθλήματα και οι κύριοι εκπρόσωποί τους που συμμετείχαν στην αθλητική ημερίδα:

ΑΝΤΙΣΦΑΙΡΙΣΗ (tennis): Νίκος Πουλακίδας
ΜΠΡΙΤΖ (bridge): Μαρίνα Λαντζούνη
ΠΑΝΤΕΛ (padel): Θεόδωρος Εξηνταβελόνης
ΤΑΕ ΚΒΟΝ ΝΤΟ (Tae Kwon Do): Βίκυ Γραμματικοπούλου (Dias Athletic Club Kalamata)
ΤΖΟΥΝΤΟ (judo): Γεώργιος Μπάρας και η βοηθός του Γωγώ Γαϊτανάρου (Kalamata Judoka-team)